Konkurso nugalėtojas

Kviestinis architektūrinis konkursas kompleksui Laisvės pr. 58

Nugalėtojas – “mikroMIESTAS” – Architektūros Kūrybinė Grupe (AKG)

Autoriai: Remigijus Bimba, Giedrė Barzdžiukaitė, Greta Zelenkauskaitė, Raimondas Gudauskas

Komplekso koncepcija – perkelti „įsivaizduojamo miesto“ audinį į lokalią teritoriją, sukuriant „mikro miestą“ .Kuriame būtų skiriamas dėmesys funkciniams ir socialiniams aspektams, ir trims veiklų kategorijoms – gyvenimui, darbui ir laisvalaikiui . Kuriamas kvartalas šiuolaikišką gyvenimo būdą vertinantiems miestiečiams, kuriame integruojasi visuomeninės ir komercinės erdvės kartu su gyvenamosiomis.
Gyventojams ir visuomenei numatoma patogi infrastruktūra, darbo erdvės, poilsis, pramogos ir visos reikalingos paslaugos. Projektuojamoje kvartalo dalyje architektūrinėmis priemonėmis apjungiamos gyvenamoji, visuomeninė, komercinė ir paslaugų funkcijos. Formuojamas ryšys tarp gyvenamųjų , visuomeninių ir rekreacinių erdvių. Sukuriama erdvė sveikai ir aktyviai gyvensenai su paslaugomis, aktyviam gyvenimo būdui. Projektuojamos pėsčiųjų, dviračių ir aptarnaujančio transporto jungtys.
Numatomas vidinių erdvių ryšys su komplekso išore. Prie Pilaitės prospekto formuojama Viršuliškių kvartalo reprezentacinė aikštė, kurioje numatomos poilsio zonos, bendravimo erdvės, aktyvaus laisvalaikio zonos. Aikštė vizualiai ir funkciniais ryšiais sujungiama su projektuojamu J.Rutkausko skveru į kurį patenkama iš šalutinių kvartalo gatvių. Siekiant suteikti kompleksui gyvybingumo tiek dienos, tiek vakaro metu, perimetru numatomos viešo maitinimo ir komercinės patalpos. Teritorijos viduje projektuojamos paslaugų ir visuomeninės patalpos su išskirtais patekimais. Formuojamos visuomeninės erdvės komplekso bendruomenės ir žmonių susiburimui.
Projektuojamo mišrios paskirties komplekso atsiradimas Viršuliškių kvartale prisidės prie bendro teritorijos gyvybingumo.

II scenarijaus tūris taip pat turi siūlomus naujos aukštybinių pastatų architektūros bruožus.
Kontrastuodamas su esamu pastatu ir naujas tūriais, juos jungia lenktų formų pirmas aukštas, suteikdamas jaukumo ir vientisos erdvės jausmą. Viską apjungiantis aukštas keliose vietose yra praeinamas, tai leidžia ne tik greitai judėti po šį kvartalą, bet ir lengvai pasiekti kitus aukštybinio kvartalo sklypus. Šie “koridoriai” leidžia išnaudoti komerciją visame sklype – kiemeliai yra įveiklinami, fasadai – aktyvūs. Gyvybė pirmame aukšte gyventojams leidžia džiaugtis kokybiškais kiemais, nelieka techninių zonų. Pirmojo aukšto stogas tampa privačia erdve gyventojams.
Didelis komercijos plotas pirmame aukšte, kvartalo gyventojams leidžia poreikius patenkinti vietoje mažiau judant mieste. Tai kuria lokalų centrą, užtikrina gyvenimo, darbo ir laisvalaikio balansą.

Planšetės

MikroMiestas aiškinamasis raštas

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.