Išrinktas nugalėtojas kviestiniame architektūriniame Laisvės 58 konkurse

Kviestinis architektūrinis konkursas kompleksui Laisvės pr. 58

Laisvės 58 kviestiniame architektūriniame konkurse dalyvavo šeši kandidatai su darbais “Elevare” (“HEIMA”, autoriai: P. Daugis, P. Žakauskas, K. Skirmantas, S. Pundzius, R. Kazėnaitė, G. Vaitkevičiūtė, G. M. Žemaitytė, L. M. Mačiulienė, E. Ąžuolaitytė, J. Malinauskas, D. Gudavičiūtė), “mikro MIESTAS” (“Architektūros kūrybinė grupė”, autoriai: R. Bimba, G. Barzdžiukaitė, G. Zelenkauskaitė, R. Gudauskas), “URBAN HILL” (“Eventus Pro”, autoriai: V. Gerliakas, S. Sparnaitis, V. Čeika, I. Lukauskas, T. Židžiūnas, K. Gečas), “Viršukalnių Slėnis” (“JP Architektūra”, autoriai: L. Narutis, A. Ivanov), “LAISVĖS KALVA” (“KCAP” ir “WALL”, autoriai: E. Schuurmans, D. Laucius) ir “PULSAS” (“313 Architects” ir “Studija nytt”, autoriai: A. Mockaitis, A. Zanevičius, E. Romanovski, G. Laniauskaitė, J. Žalys, M. Karalevičius, I. Lesauskas, S. Norkus). Komisijos posėdžio metu buvo siekiama išrinkti labiausiai vietovės charakterį ir viziją atitinkantį darbą. Daugiau informacijos apie konkurso dalyvius galima rasti konkurso tinklapyje: laisves58.lt

Kviestinio architektūrinio konkurso objektas – gyvenamųjų namų su komercinėmis ir/arba administracinėmis patalpomis kompleksas Laisvės pr. 58, Vilniuje. Tai daugiabučių gyvenamųjų namų su komercinėmis patalpomis ir viešų erdvių, esančių šalia sklypo sutvarkymo reikalaujanti užduotis. Sklypo teritorija šalia Spaudos rūmų šiuo metu yra sparčiai urbanizuojama, šioje vietoje kyla ne vienas aukštuminis pastatas, o patogi infrastruktūra viso miesto masteliu skatina naujų, įvairios paskirties objektų atsiradimą rajone. Tad Laisvės 58 kompleksas turėtų ne tik integruotis į besikeičiantį vietos kontekstą, bet ir prisidėti prie šios miesto dalies plėtros.

Po nuodugnių diskusijų komisijos favoritu tapo darbas “mikro MIESTAS”,  kuris ir buvo išrinktas konkurso nugalėtoju. Projekto autoriai – Architektūros kūrybinė grupė – Remigijus Bimba, Giedrė Barzdžiukaitė, Greta Zelenkauskaitė, Raimondas Gudauskas. Šis darbas pranoko konkurentus savo natūraliai išreikšta viešąja erdve ir pirmųjų aukštų išdėstymu. “Mikro MIESTO” kompleksas atrodo kaip vieta, kuri taps patraukliu tašku burtis miesto gyventojams bei čia leisti laisvalaikį. Be to, šio konkursinio siūlymo vientisumas miesto bei vietovės kontekse buvo stiprioji darbo pusė. Antroji vieta atiteko “URBAN HILL” dėl jo konceptualaus įvairiapusės statybos pateikimo bei aiškaus perimetro formavimo. Trečioji vieta – Elevare, kuris komisijos nariams pasižymėjo išskirtinumu, tačiau pritrūko aiškesnio pirmųjų aukštų ir viešųjų erdvių išpildymo.  

Konkurso nugalėtojui buvo skirtas 48 000 Eur prizinis fondas, o visiems dalyviams, kurių pasiūlymai atitiko konkurso sąlygas buvo sumokamas 6 000 Eur honoraras. Detalesnė konkurso ataskaita bus paskelbta rugpjūčio pabaigoje, po kurios architektų komanda bus kviečiama į derybas dėl projekto įgyvendinimo. 

Konkursinius pasiūlymus vertino ekspertinė komisija, sudaryta iš užsakovo atstovų ir žinomų Lietuvos bei užsienio architektų:

  1. Jurgita Kveselaitė – Komisijos pirmininkė, HOMA atstovė;
  2. Paulius Šniukšta – Komisijos narys, HOMA atstovas;
  3. Gintaras Balčytis – Architektas;
  4. Linas Naujokaitis – Architektas-urbanistas; 
  5. Julius Šeibokas – Garbės narys – pastato autoriaus J. Šeiboko sūnus;
  6. Benius Bučelis – Pavaduojantis Vilniaus miesto vyr. architektas.

Recenzentai:

  1. Andrius Ropolas – Recenzentas architektūrinei daliai;
  2. Vytautas Lelys – Recenzentas urbanistinei daliai.

Atsarginiai komisijos nariai:

  1. Rytis Mikulionis – Architektas;
  2. Paulius Kveselaitis – HOMA atstovas. 

Konkursas organizuotas vadovaujantis Lietuvos architektų rūmų tarybos Laikinaisiais architektūrinių konkursų organizavimo nuostatais, patvirtintais 2020 m. sausio 22 d. sprendimu Nr. T20-01. Konkurso sąlygos buvo sėkmingai suderintos su Lietuvos architektų rūmais. Konkursą organizavo HOMA, o administravo mmap. 

Su laimėjusiu projektu galima susipažinti čia: https://www.laisves58.lt/?page_id=1413

Parašykite komentarą